Aby neskončil v útulku

Jedním z důležitých prvků, určujícím vhodné plemeno psa, je místo, ve kterém bude s vámi žít. Jestli je to malá bytová jednotka, anebo rodinný dům s výběhem do zahrady. Bývá to jeden z podstatných atributů při výběru velkosti, do které malé štěňátko doroste. Ona totiž v začátku vypadají všechna podobně a pokud se nový majitel o jeho dalším vývoji dopředu nepoučí, může nastat zděšení. Především v domácnostech, ve kterých žijí malé děti. Pro ty především rodiče psíky pořizují. Děti v nich nacházejí dobré parťáky nejen při hře , ale zároveň je to učí se umět o ně postarat. A pokud si padnou do oka, vznikají přátelství a celou rodinu to obohatí o tento jedinečný vztah. Velikost psího plemena je opravdu důležitá. Mnoho psů, v době kdy dosáhne dospělosti, končí pro svoji výšku a hmotnost v útulku.

Jaké plemeno vybrat?

Snad nejčastěji putují do rodin Bostonští teriéři. Tito psi patří k menším plemenům a pro svoje společenské nastavení bývají milováni jak dětmi, tak i rodiči. Velkou výhodou je nenáročnost při trénování jejich návyků a rovněž péče o krátkou srst je minimální. Těmto psům vyhovuje pobyt i v menších bytech. Protože jsou rádi, když je tam rušno. Mini knírač je rovněž dětmi velmi oblíben. Pro svou inteligenci a loajalitě ke svým pánům si hned od prvních dnů získá srdce celé rodiny. Malý, ale rozhodně houževnaté, je plemeno Mopse. Jejich nejoblíbenější zábavou je bavit všechny kolem sebe svými artistickými kousky. A rovněž vyvolávají pocity radosti ze své přítomnosti.

Miláček celé rodiny

Zlatí retrívři jsou psi vhodní do rodinného domu. Vzhledem k tomu, že jejich dlouhá srst je za krátkou dobu ve všech koutech domácnosti, je pro ně zahrada ideálním místem jak ke hrám, tak postupnému výcviku. Protože jejich temperament je veliký, je potřeba zajistit, aby samou radostí nesrazili menší děti k zemi, když je běží přivítat. Pudli jsou rovněž psí plemeno, které je rádo v přírodě. Jsou obdařeni nejen temperamentem, ale pro svoje schopnosti jsou často využívání u postižených jedinců jako terapeutičtí a u slepců jako vodící pomocníci. I tyto psy mají děti rády jako své dobré přátele.