Dopřejte si kvalitní pitný režim


Hydratace našeho těla je velmi důležitá. Pokud nebudeme udržovat naše tělo hydratované, nehezky se nám odmění. Nedostatek hydratace může vést k problémům s pletí, trávením nebo vylučovacím systémem. Pokud nebudete pár dní dodržovat pitný režim, neprojeví se to, ale postupně vám to tělo vrátí i s úroky.

Jaký je optimální příjem tekutin pro vaše tělo? Je to asi 2,5 až 3 litry denně. Záleží na počasí, sportovním výkonu a samozřejmě také na hmotnosti každého člověka.

VODA

Vybírat bychom si měli jen ty nejlepší tekutiny, co budou nejvíce prospěšné našemu tělu. Nejlepší pro naše tělo je čistá voda. Té můžete v podstatě vypít, kolik jen chcete. Nemá žádné kalorie a je pro naše tělo tím nejlepším.

Rovněž dobré jsou pro naše tělo i čaje. Dejte si pozor na přílišný příjem čaje černého, jelikož ten obsahuje vysoké procento kofeinu. Čaje ale mají v sobě spoustu vitamínů, minerálů a mohou velmi pozitivně ovlivňovat naše zdraví. Dejte si jen pozor, abyste čaje nakupovali z kvalitních zdrojů. Nejlépe si vyberte prodejny, které se přímo specializují na prodej čajů. Jako například e-shop Darka shop. Najdete tu sypané i porcované čaje prémiové kvality. Černé, zelené, bílé, ovocné i bylinkové. Můžete zde také využít akci sbírání Darka bodů při každém nákupu Darka shop.

Co naopak vašemu tělu škodí, je příliš vysoký příjem kávy. Káva má vysoký obsah kofeinu, který nám pomáhá potlačit příznaky únavy. Na druhou stranu nás ale také dehydratuje. Proto si dopřávejte kávu s rozumem.

káva

Stejně tak byste neměli pít příliš slazených limonád. Nejlepší bude, když se jich vzdáte úplně. Vašemu tělu nesvědčí a pravidelné pití slazených perlivých limonád vám může způsobit zdravotní obtíže, jako nadýmání, plynatost, zubní kazy, výkyvy krevního cukru nebo přibírání na váze. Proto si dopřejte slazené limonády opravdu jen vzácně.