Jak si usnadnit život v obývacím pokoji


Obývací pokoj je místnost, kde trávíme v domácnosti nejvíce času, a kde také relaxujeme. A nemusí to být zrovna u televize, mnoha lidem nevyhovuje skladba programů a někteří dokonce ani televizi nemají a dávají přednost osobnímu kontaktu. Pozvou si kamarády na návštěvu, nabídnou jim kávu a zákusky a hrají společenské deskové či karetní hry. Některé z nich se lépe hrají na koberci, a tak se stává, že většinu času prosedíte právě tam.

hra na koberci

Dejte přednost barevným kontrastům – aby váš obývací pokoj dobře plnil úlohu dobíječe baterek (životní energie), měli byste tu dát přednost světlým pastelovým barvám. Vyplatí se tu volit světlý nábytek v bílé barvě nebo v dekoru světlého dřeva, a k němu kombinovat odlišně barevnou, kontrastující podlahovou krytinu.

obývací pokoj s kobercem

Koberec v metráži – dobrý tip na vzhled obývacího pokoje je nábytek v barvě borovice, třešně nebo olše, a k němu světle modrý nebo hráškově zelený koberec v metráži. Koberec by neměl mít na sobě žádné vzory, tím vynikne nejen jeho krása, ale i okolní kontrastující předměty, zejména právě nábytek.

Udržujte koberec čistý – pobyt v obýváku vás bude bavit jen tehdy, bude-li koberec nejen vyluxovaný, ale zejména čistý, zbavený skvrn a zápachu. Uvědomte si však, že koberec je tkanina, a že pouhé luxování k udržení jeho čistoty stačit nebude. Po koberci se procházíte naboso nebo v ponožkách, a odtud se také do koberce zatírá váš pot spolu s bakteriemi, které jej rozkládají. A po určité době začne být cítit, bude připomínat nemyté bosé nohy, a to je čas na strojní čištění koberců v Praze 6, nejlépe systémem Rotovac, který si poradí i s těmi hluboko uloženými, zašlapanými nečistotami. Sáčkový vysavač vás zápachu nezbaví, je to, jako kdybyste své propocené páchnoucí ponožky namísto praní v pračce pouze podrobili vysávání vysavačem a poté je uklidili mezi čisté ponožky do prádelníku.