Jak zabavit děti různého věku?

Děti milují hraní
Jak zabavit děti? Záleží na věku. Dítě se vyvíjí poměrně rychle a je potřeba mu uzpůsobit i činnosti, které s ním děláte. Už od narození je na dítě potřeba mluvit, aby si zvykalo na hlas a také aby mělo zájem o mluvení. První žvatlání pozorujeme většinou už ve dvou měsících života – dítě se snaží vydávat nějaké zvuky, a pomáhá mu to v dalším vývoji. Co se týče pohybu, o ten má zájem dítě zhruba v půl roce, kdy se začíná snažit plazit, později sedět a okolo roku většinou už děti chodí a běhají. Je potřeba nepanikařit pod náhodou vaše dítě neodpovídá tabulkám. Vždy musí zhodnotit pediatr jestli je vaše dítě zdravé a v pořádku.

kbelík na písku

Od zhruba toho jednoho roku se s dětmi začíná chodit do dětských heren a na dětská hřiště, kde se dítě nejen socializuje s ostatními, ale kdy si osvojuje dovednosti ohledně pohybu a koordinace. Velmi oblíbená jsou hřiště, kde jsou nejen skluzavky, ale i různé opičí dráhy, houpačky a také písek. Pískoviště ale nenajdete všude, hřišť kde je i pískoviště poměrně ubylo. Je to hračka která děti baví i v pozdějším věku a pomáhá jim s jemnou motorikou a s představivostí. Na písku se dá být jen za suchého počasí, protože mokrý písek není příjemný ani se v něm nedá dobře hrát.

dětské pískoviště

pískoviště je cenově dostupná hračka, kterou můžete svým dětem dopřát i vy. Stačí si vybrat ze široké nabídky pískovišť, kterou dnes výrobci nabízí. Pro domácí užití stačí menší pískoviště, které se dá vyrobit i se sezením či stříškou, aby do písku nepršelo. Po ukončení sezony je dobré jej zakrýt nějakou nepromokavou plachtou a nebo přenést, je-li to možné vzhledem k rozměrům a váze pod střechu. Na písek si chodí děti hrát většinou od batolecího věku až do zhruba 10 let, je ale potřeba myslet na to že každé dítě je jiné. Jestli to vaše písek miluje, určitě je pořízení domácího pískoviště skvělá volba.