Kratom

Co je kratom? K čemu se používá, kde roste? To se dozvíte v tomto článku. Kratom neboli spíše Mitragyna speciosa je tropický strom z čeledi kávovníkovitých která pochází z jihovýchodní Asie. Listy Kratomu obsahují různé alkaloidy (skupina zásaditých organických sloučenin, které se tvoří při přeměně aminokyselin.) Tyto alkaloidy mají stimulační a opioidní účinky. Farmakologie Kratomu je vcelku složitá, co ale víme, že hlavní účinky má působením na opioidní receptory v mozku.

list kratomu

V poslední době má Kratom velký poprask a to hlavně u mládeže, jelikož je velice rozšířený a není V ČR nijak regulován. Účinky Kratomu jsou různé, to záleží na dávce. 1g-5g Kratomu má stimulační účinky. Něco jako káva. Od 5g má Kratom ale opioidní účinky, ale obecné účinky je třeba fyzická euforie, úleva od bolesti, potlačení úzkosti, kognitivní euforie, zvýšené ocenění hudby a mnoho dalších. Pokud se rozhodnete si Kratom pořídit, tak si dávejte pozor, odkud si ho kupujete, protože hodně prodejců udává falešné testy toho kolik % mitraginy speciosy se v Kratomu nachází. Pokud chcete kvalitní Kratom můžete vyzkoušet tento kratom.

list kratomu, prášek kratomu a kratom v podobě tablet

Kratom lze užít dvěma způsoby a to v podobě nadrceného Kratomu nebo v podobě tablet. I když všichni prodejci prezentuj Kratom jako sběratelský předmět. Kvůli legislativě. Existují také různé druhy Kratomu a jsou: Zelený Kratom, který má euforické účinky, taky snižuje stres a zvyšuje koncentraci. Dále máme Bílý Kratom, který je energický, stimulační a povzbuzující, a jako poslední je Červený Kratom, který je relaxační a uklidňující. Pak každý Kratom má ještě spoustu poddruhů nejznámější jsou Kratom Green Maeng Da. Kratom White Maeng Da.Kratom Red Maeng Da. Kratom Green Super. Dávejte si ale pozor, protože Kratom je velice návykový a a má těžké abstinenční příznaky. Závislost vzniká hlavně kvůli Toleranci, při dlouhodobém užívaní Kratomu. To znamená, že čím víc budete Kratom užívat, tím víc pro vás bude těžší dosáhnout stejného účinku.