Přespávání v autě


Máte své auto pouze jako dopravní prostředek na cesty do práce a zpátky, případně na krátké výlety? Nebo jezdíte autem i na dovolenou, třeba i do kempů nebo dokonce ve svém autě sem tam někde přespíte? Pokud ano, tak jistě potřebujete mít v kufru auta pár věcí, které s běžným provozem auta nesouvisí. Pokud nepotřebujete na své dovolené luxus, ale vystačíte si s přespáváním ve vlastním autě, a možná máte i lůžkovou úpravu v zadní části auta, tak můžete procestovat klus světa za nízké náklady, v podstatě za cenu benzínu a dálničních známek.

voda

Pokud máte rádi takový to způsob trávení dovolené, není moc věcí, které budete potřebovat, jsou to spíše věci, které se mohou hodit. Je to například vařič a sada hrnců, tzv. ešusů. Jednoduché lihové nebo plynové vařiče poslouží k ohřevu vody na čaj nebo na zalití instantní polévky. K tomu ale potřebujete vodu a tím pádem se hodí kanystr. Voda je dobrá nejen na vaření, ale i na základní hygienu, takže je dobré si pořídit alespoň kanystr na vodu s kohoutkem 30l. Komfort dostatku vody oceníte, pokud pojedete dále od civilizace a nebude chtít přespávat v kempech.

kanystr

Projet celou Evropu můžete výhodně vlastním autem. Pokud se seznámíte s možnostmi, kde se smí přenocovat a kde nesmí, nemusíte ani vyhledávat kempy. Můžete přespávat na odpočívadlech a některých parkovištích. Možná je to nepohodlné, ale auta se dají upravit pro tyto účely a tak pokud jste skromnější, můžete takto svobodně cestovat. Vařič, kanystr s vodou a teplá deka nebo spacák a máte dovolenou snů za pár korun. O přespávání v autech na odpočívadlech by vám mohli vyprávět řidiči kamiónů, pro ně je to běžný způsob přespávání na dlouhých cestách. Mají k tomu přizpůsobené prostory na sedadlem řidiči a spaní v jejich kajutě je pohodlné. Už jste někdy přespávali ve svém autě? A bylo to nouzově nebo plánovaně v rámci dovolené?