Skleník je skutečně výhra


Skleníky jsou ideálními pomocníky při pěstování pěkně křupavé a voňavé zeleniny, bylinek a stranou nezůstávají ani další rostlinky, které potřebují teplo a speciální ovzduší. Navíc v chladném podnebí jsou skleníky více žádaným sortimentem, což není divu, jelikož prodlužují vegetační období. Díky tomu, že do nich proniká rovnoměrně světlo a teplo, tak skutečně rostliny dokáží z toho vytěžit pro svůj růst to nejlepší. Přirozeně, že mnohé ovlivní i samotná vlhkost a dostatečné větrání. A to ještě není všechno. Každá rostlinka je chráněna dále před škůdci, což se jí na volném prostoru venkovní zahrady nedostává. Skleník lze rovněž využít na počátku zahradnického procesu, a to k předpěstování sazeniček, které se posléze mohou bez problémů přesadit na záhony.

skleněný skleník

To zní dobře a kdy je dobré si skleník pořídit

Optimální doba pro vybudování nového skleníku je buď na začátku, nebo na konci vegetačního období. A vše má své krásné plus. Pokud si ho připravíte už na podzim, tak můžete být připraveni na jarní výsadbu a uvést si ho do provozu začátkem vegetačního období. A s jarní stavbou se sice trochu opozdíte, ale zase ve skleníku vše doženete. Také je pravdou, že mnohdy můžete nechat zeleninu zasazenou celou zimu a vydrží vám mnohdy až do jarních měsíců. Poté můžete už na jaře mít pěkné saláty nebo dokonce zakutálené rajské jablíčko vydá se svých semínek nové malé sazeničky.

skleník ze skla

Skleníky od českého výrobce

Hodně bude záležet i na samotné kvalitě skleníku. Naše společnost vyrábí skleníky, které jsou žádané nejen v naší republice, ale častokrát je vyvážíme do ciziny. Můžete si u nás objednat malý skleník na zahradu, s atypickým tvarem nebo zase velký podle vašich potřeb. Všechny naše skleníky EkoGarden mají velkou výhodu, že se dají bez problémů kdykoliv nastavit o 0,5 metru nebo zase i zkrátit o tuto délku. Na nás se můžete kdykoliv obrátit a rádi vám pomůžeme najít optimální řešení do vaší situace.