Stěhujeme se k rodičům do dvougeneračního domu

Nabídli vám vaši rodiče možnost bydlet s nimi v dvougeneračním domě, kde jsou domácnosti oddělené dvěma patry? Tato řešení nejsou nijak neobvyklá a v současné době mohou být výhodná pro obě strany zejména kvůli podílu na platbách za vytápění. U starších osob to také může znamenat jistou výhodu při výpomoci s údržbou domu a zahrady.

přeprava skladových kontejnerů

Jakmile dojde na stěhovací den, může se vám přihodit nemilá věc – v domě bude nábytek, který byste rádi zachovali, a k tomu se ještě připojí předměty z vašeho stávajícího bytu, takže se dovnitř všechno nevejde. Jestliže chcete mít dostatek času na probírku všech věcí z domu a z vašeho bytu, a chtěli byste se v poklidu rozhodnout, co vyřadit, a co zachovat, máte možnost pronájmu skladu z Prahy 6.

Kontejnery měří na délku šest nebo dvanáct metrů a jejich průřez je ve tvaru čtverce o hraně dva a půl metru. Pojmou poměrně mnoho bytového vybavení, do toho menšího vyskládáte přibližně, v hrubém odhadu, objem dvoupokojového bytu.

skladové kontejnery

Kontejnery se pronajímají na dobu předem dohodnutou, a mohou zahrnovat i čas, po který potřebujete uschovat bytové vybavení v případě rekonstrukce domu. Máte tedy možnost pronájmu i na několik měsíců, což bývá dostatečně dlouhá doba pro třídění nábytku i stavební práce.

Do kontejnerů neprší ani nefouká

Ocelové kontejnery s uzamykatelnými vraty se využívají i pro námořní dopravu, kde je mnohdy plavba i na hranicích možností lodní dopravy. Musí zvládnout nápor silných větrů a prudkých lijáků, námrazu či sněžení anebo písečné bouře, které dují od saharských břehů. Můžete tedy být klidní, že se vašim věcem nic nepřihodí.

Jediné, co bude od vás zapotřebí, je zajistit přístup nákladního auta s kontejnerem a jeho složení autojeřábem na dostatečně velkou volnou plochu na vašem pozemku. Měli byste si také rozmyslet, jak bude kontejner situován, tedy kde budou vstupní vrata, nejlépe v závětří na východní či jižní straně parcely.