Cesta do Zanzibaru

A pokud hláška z filmu Díky za každé nové ráno zaujala i vás a vzbudila touhu se do této země podívat, určitě nebudete zklamáni. Ona už filmová postava otce asi věděla, o čem mluví. Zanzibar bývá nazýván perlou východní Afriky, ve které se setkávají náboženské kultury a nad krajinou se vznáší exotická vůně koření. Počasí je v tomto pásmu příznivé téměř po celý rok a tak si cestu můžete naplánovat i v zimních měsících. Jeden z posledních přírodních rájů, v mozaice ostrůvků u pobřeží Tanzanie nabízí vše, po čem lidská duše touží. Teplý indický oceán tu omývá bělostné pláže a pod vodou jsou k vidění korálové útesy. Které tak často obdivují turisté při potápění v moři. Rovněž setkání s delfíny tu není nic neobvyklého. V klidných zátokách jich žijí velké skupiny. A to, kvůli čemu se často lidé do Zanzibaru vracejí jsou nezapomenutelné západy slunce. Které je obzvláště nádherné pozorovat z tradičního plavidla – lodi dhow.

Bílé pláže

Na cestu do Zanzibaru můžete vzít sebou i děti. Nejenže přivítají koupání v moři. Ale i množství bazénů přímo u hotelu, ve kterém jsou návštěvníci ubytování, jim přinese hodně radovánek. Skluzavky, tobogány a mnohé další atrakce tu na ně během celého roku čekají. Dokonce je možnost ve vybraných zátokách si zaplavat i s delfíny. Množství cizokrajných zvířat mohou obdivovat jak děti, tak dospělí. Záchranné stanice , ve kterých tato divoká zvířata žijí, seznámení s nimi umožní. Pro milovníky přírody je možné vyrazit za zážitky do přírodní rezervace, ve které žijí, jako jediné na světě, guerézy zanzibarské – druh místní opice. Rovněž je možné s přáteli vyrazit za dobrodružstvím na safari.

Vůně koření

Zanzibar je místem ve kterém si najdou své i milovníci historických památek. Mnohé z nich jsou zapsány na seznamu kulturního dědictví UNESCO. A to nejlepší nakonec. Gastronomie je na tomto místě vyhlášená jako nejlepší v pásmu celého Indického oceánu. Mořské plody, uzené chobotničky s chilli omáčkou, speciality jak ze skopového, tak hovězího a kozího masa. Stolovat lze jak v soukromí, hotelové restauraci i přímo na pláži.