Elektrické invalidní vozíky

Vybrat invalidní vozík, který bude splňovat potřeby pacientů, kteří přišli o jednu či obě dolní končetiny, není vůbec lehké. Na trhu je v současnosti celá řada těchto neocenitelných pomocníků. Kteří usnadní návrat do běžného života a přinesou do života tolik potřebnou volnost a samostatnost. První volbou ve většině případů bývá vozík mechanický. Který je určen především do interiéru a umožňuje pohyb po celém bytě. A nejen to. Pořídit si je možné rovněž vozík transportní, odlehčený, polohovatelný a variabilní. A je jenom na pacientech, který si vybere.

Na mechanickém invalidním vozíku v interiéru

Nejvíce je potřeba ohlídat jeho velikost. Která musí být pohodlná a nesmí svého uživatele nijak omezovat. A působit mu diskomfort při přesunu z místa na místo. Snadno se obsluhují a po krátkém čase, kdy je vybudována dobrá kondice obou rukou, lze i na těchto typech vyrazit do venkovního terénu. Elektrické vozíky nejsou na našem trhu dlouho. Ale oblibu si našly okamžitě. Dělí se na na univerzální, interiérové, exteriérové. A nejvíce ceněné jsou terénní. Na kterých lze vyrazit s celou rodinou na delší trasy. Bez potřeby doplňujícího dopravního prostředku. Velkým pomocníkem jsou vozíky zvedací a vertikalizační. Které umožňují, i bez dolních končetin, se dostat do míst, které jsou mimo dosah. Elektrické vozíky jsou poháněny elektromotorem a vybaveny jsou sklopným opěradlem, opěrkou hlavy, kterou lze nastavit podle vlastních potřeb.

Na elektrickém invalidním skútru do přírody

A stejně tak výškově nastavitelnými podpěrami nohou. Velkou výhodou všech těchto typů je možnost jejich převozu i do vzdálenějších destinací. Rovněž tak lze na delší vzdálenosti využít elektrický invalidní skútr. Který se ovládá jak řídítky, tak volantem a je na nich možné jezdit po veřejných komunikacích. A to dokonce bez řidičského průkazu. Podle druhu postižení je možné vybrat buď skútr tříkolový, který je vhodný na projížďku po městě. Anebo čtyřkolové, na kterých lze zvládnout i nezpevněný terén a vystoupat na něm lze do kopce s patnácti stupňovým stoupáním. Na sportovních elektro vozících lze nejen hrát tenis, florbal či basketbal, ale rovněž i tančit.