Exkluzivní bydlení

Výběr našeho bydlení o nás hodně vypovídá. To jak a v čem bydlíme je přímým odrazem toho kdo ve skutečnosti jsme. Když někdo bydlí v neudržovaném polorozpadlém domě, nejspíš to v ostatních vyvolá dojem, že nedbá o sebe ani o své okolí a je mu všechno jedno. Kdo bydlí v nejmodernějším domě, může naopak vyvolat v okolí pocit, že si potrpí na luxus. V čem byste chtěli bydlet vy? Výběr našeho bydlení ovlivňuje celá řada faktorů.

dům okno

Město nebo vesnice
Mnoho lidí volí jako míso pro život město, protože je zde všechno na dosah ruky a nemusí se nikam složitě dojíždět. Jenže kdo chce stavět dům, ten má většinou problém sehnat cenově dostupný pozemek. Dnes jsou pozemky ve městech a jejich těsné blízkosti téměř všechny vyprodané a hlavně velice drahé. O pozemky pravidelného tvaru je největší zájem a může se tak stát, že na vás bude čekat už jen svažitý pozemek. Na vesnici bývá zase větší klid, ale pokud se vám podaří sehnat pozemek kousek od města, máte vyhráno.

moderní dům

Finance
Právě finance ovlivňují naše bydlení nejvíce. Všechno v posledních letech razantně zdražilo, a samozřejmě i stavební materiál. Některé domy jsou navíc technologicky náročnější na výstavbu. Typické je to pro bungalov ve svahu. Je potřeba základovou desku a steny domu pořádně izolovat, aby vlhkost z pozemků nemohl pronikat do zdiva. Svépomocí mnoho lidí nezvládne takový typ domu postavit, a tak realizaci domu ve svažitém pozemku svěřují spíše stavebním firmám. Výstavba takového domu na klíč je nejlepším řešením, protože firmy nabízí jak zpracování projektové dokumentace, tak stavební povolení. Záleží vždy na použitých materiálech a na složitosti stavby, ale v případě zděného domu můžete bydlet už za několik měsíců. Vždy se předem informujte o tom, jak dlouho bude výstavba trvat. Díky dobré komunikaci si vyberete nejlepší možnou firmu.