Jak dosáhnout optimálního výsledku


Čeká vás dokončení stavby nebo rekonstrukce, a vybíráte podlahy do celého bytu či domu? Vybrat vhodnou podlahovou krytinu není jednoduché, protože musíte vzít v potaz nejen svoje finanční možnosti, ale také funkčnost. Do některých míst se nehodí určité typy podlahy. Do míst s vysokou vlhkostí se nejvíce hodí stěrka nebo dlažba, protože voda po nich snadno steče a nebude hrozit riziko plísní. http://www.szu.cz/uploads/documents/chzp/ovzdusi/Vnitrni_ovzdusi/VYHODNOCENI_ZDRAVOTNIHO_RIZIKA_VYSKYTU_PLISNI_V_BYTECH_ODBORNE_STANOVISKO.pdf Pokud byste si například do koupelny dali třeba linoleum nebo něco podobného, nejspíš dlouho spokojeni nebudete.

moderní koupelna

Co se týče kuchyně, v té máte více možností. V dnešní době si na podlahu ke kuchyňské lince můžete dát třeba vinyl, který se těší velké oblibě nejen díky snadné pokládce a údržbě, ale i díky velkému výběru odstínů. I přes možnost stěrky nebo třeba litým podlahám dává nejvíce lidí přednost dlažbě. Oproti moderním typům podlah je dlažba levná a je jednoduché vyměnit případně poškozený kus.

Pokládání dlažby a obkladů sice není příliš jednoduché, ale s trochou snahy a píle to dokáže i člověk, který nikdy nic neobkládal a nemá vyučení v oboru zedník nebo obkladač. Jestli chcete ušetřit peníze a jste si jistí že si dokážete podlahu položit sami, zkuste to třeba na malém kousku někde venku, kde můžete případně nepovedený kus bez výčitek vyhodit a začít znova.

sprchový kout

Abyste měli dlažbu položenou opravdu rovně, je potřeba používat terče pod dlažbu https://quadrofixing.cz/rektifikacni-terce/terce-pod-dlazbu/c26, které vám podrží jednotlivé kusy dlažby nebo obkladu, a díky tomu budete mít mezi každým kusem stejné mezery ve všech směrech. Bez terčů jako laik rozhodně podlahu ani obklady nedělejte. I profesionálové je používají, protože mají jistotu že výsledek bude vypadat tak jak má.

Podlahovou krytinu vyberte v takové barvě, která nebude hned špinavá, a která bude vypadat dobře s jakoukoliv další linkou, kterou si v budoucnu pořídíte. Držte se spíše nadčasových odstínů.