Podnikání není vždy výnosné


Kdekdo by dal nevím co za to, kdyby mohl vydělávat velké peníze svým vlastním soukromým podnikáním. Jenže některým se to nedaří a na podnikání třeba i jenom prodělávají. A někteří další se v předtuše takových možných neúspěchů do podnikání raději ani nepouštějí. Tak to prostě je.

A co ti, kdo se na podnikatelskou dráhu vydali, ale mají právě zmíněnou smůlu v tom, že si tím nedokážou přijít na dost velké peníze? Jak to mají zařídit, aby nemuseli neslavně skončit a potom třeba po celý zbytek života splácet dluhy, které v souvislosti s jejich byznysem vznikly?

cizí mince

Pokud má podnikání navzdory svým momentálním potížím perspektivu, je lepší vzdorovat nepřízni osudu a vydržet do doby, než se všechno zase obrátí k lepšímu. A pokud se za stávajících podmínek nevydrží do příchodu lepších zítřků? Pak se to dá řešit využitím půjčky.

Ale kolikrát jenom podnikatelé žádají o půjčky, jenže marně, protože jim je v bankách nechtějí dát! Kolikrát se jenom dotyční dozví, že mají smůlu kvůli takovým nedostatkům, jako jsou potenciálně nedostačující příjmy, nepříjemné záznamy v registrech dlužníků, exekuce a podobně! A teprve pak to začne být s podnikáním nahnuté. Když nejsou k dispozici peníze vlastní ani vypůjčené, už to zkrátka není jak zvládat. A tak se tonoucí i pověstného stébla chytají. A takovým stéblem je v případě neúspěšných podnikatelů podnikatelská hypotéka, kterou si lze vzít od nebankovní společnosti.

cizí bankovka

Jistě, ani u nebankovní hypotéky se to neobejde bez záruky splácení, ale díky pravidlům lišícím se od těch bankovních se tu dá uspět i v případě podnikatelů, jimž by nikdo jiný nepomohl. Tady se totiž ručí nemovitostí. A kdo dá takovou záruku, obejde se klidně i bez toho, bez čeho by neměl v bankách žádnou naději.

A proto má tolik podnikatelů o nebankovní hypotéky zájem. Protože je to často už jen jediné možné řešení finančních problémů.