Konopí bez postihu

Canabis sativa. Asi jedna z nejrozporuplnějších rostlin od počátku světa. Pronásledovaná, vypalovaná a ničená všemi prostředky skoro ve všech státech. Proč? Protože má léčivé účinky, o kterých jsem se přesvědčil já sám na vlastním těle? Copak asi na ní vadí farmaceutům? No, byl to jen povzdech, dále se tím zabývat nebudeme. Já jen mohu k tomuto tématu dodat, že jsem si tak vyléčil loket, skoro zadarmo, protože mi všechny ty jejich mastičky za drahé peníze vůbec nepomáhaly.

To, co děsí ty bojovníky pro konopí je THC, ne rostlina samotná. Takže je povoleno pěstovat a používat jej bez této látky. Aby to bylo jasné, nazývá se toto konopí technické.

canabis sativa

Ovšem THC není jediný kanabinoid. Bylo jich nalezeno údajně kolem stovky. A důležité jsou tyto čtyři. Již zmiňované THC, CBD, CBC a CBN. Nemá smysl zde rozepisovat jejich přesné názvy, o ty nám vůbec nejde. Podstatné je to, že v roce tisíc devět set čtyřicet čtyři byl přidáním molekuly objeveno HHC. Jenže protože jde o chemickou cestu, je i toto HHC přísně regulováno.

Naštěstí se vyskytuje i jinde v rostlině, nebo také v jejich semenech a zde již je možno jej používat bez represí. A proto i my v naší zemi můžeme tento produkt vyzkoušet. Lze jej užívat různě, například jsou známy například destiláty, nebo dokonce i sušenky. Jinak jej lze samozřejmě kouřit v různých formách, třeba i vapovat.

rostlinky konopí

Účinky většina oslovených popisuje jako stejné a rovné THC, nebo jen méně stimulující. HHC by mělo ulevovat bolesti a navodit lepší náladu. Také i jistou euforii, známou z klasického kouření zakázané „trávy“. Pokud chcete také vyzkoušet tuto novinku, dávejte si velký pozor, kde a od koho kupujete. Nejde ani o to, že zboží může být nekvalitní, nakonec, vy ty peníze vyhodíte oknem, ale může mít nekontrolované THC a rázem jste v průšvihu. Proto nakupujte jen na výše uvedeném odkaze.