Pro ochranu soukromí

Dostavěli jsme rodinný dům a konečně nastal čas na plánování detailů a doplňků jako jsou ploty a zahrada. Rodinný domek máme ve vilkové čtvrti, což znamená, že z každé strany jsou další domečky a tak musíme zvolit plot, který nám zaručí soukromí a uchrání nás před zvědavými sousedy, zvlášť, když se ještě neznáme a proto netušíme, jací naši sousedi budou.

Hodně jsme zprvu zvažovali živý plot. Zasadit řadu jalovců nebo thují a vytvořit zelenou hradbu. Jenže když jsme se začali koukat po zahradnictvích uvědomili jsme si, že tyto stromky se prodávají ve velikostech, které do naší požadované výšky plotu dorostou až za několik let a navíc budou každoročně potřebovat naši péči, protože se musí tvarovat a zastřihovat, aby zhoustly. Možnost živého plotu jsme zamítli.

živý plot

Další nápad, to byl dřevěný plot. Vypadal by přírodně a byl by rovnou v požadované výšce. Jenže opět problém. Kdo se bude o plot starat a pravidelně ho natírat, když jsme oba pracovně vytížení a kolem domku bude stále hromada jiné práce. Zavrhli jsme i dřevěný plot a řekli si, že potřebujeme zcela bezúdržbový plot, který bude ihned v požadované výšce a bude vypadat přírodně. A co teda vyhrálo?

dřevěný plot

Betonové oplocení!

Betonový plot, to zdaleka není rovná šedá nudná plocha, která by hyzdila okolí vašeho domku. Betonové ploty se vyrábějí v mnoha variantách a mnohé z nich imitují přírodní materiály jako dřevo, břidlice nebo kamínky. Také se nemusíte smířit se šedou barvou, můžete si zvolit barevný odstín, který bude mít váš plot po celou dobu jeho životnosti. A to je slušná dávka roků.

Další výhodou je snadná montáž. Zabetonují se sloupky a pak jako jednoduchou skládačku zasunete jednotlivé betonové panely na jejich místo. Velmi snadné bez nutnosti velkých stavebních úprav terénu. Betonový plot dodal našemu bydlení pocit soukromí a bezpečí a to bylo přesně to, co nám ke spokojenému bydlení ještě chybělo.