Nenechte se oklamat cestovkou o krásách tamní destinace

Vybíráte dovolenou s cestovní kanceláří a zdá se vám, že na vás ti lidé hrají nějakou „boudu“? Cestovek je u nás celá řada, ale ne všechny nemusí být zrovna férové. Netvrdíme, že tomu tak je, ale teoreticky se to vyloučit nedá, vše totiž záleží na kvalitě lidí, a ne všichni jsou srdeční, upřímní, pracovití, a záleží jim nejen na sobě, ale i na ostatních. Pokud máte ten pocit, vnitřní intuici, že tam něco nehraje, a že se vás snaží nalákat někam, kam se nikdo moc nehrne, zjistěte si podrobnosti o tamní lokalitě třeba z videa na YouTube. Toto je poměrně spolehlivý způsob, jak odhalit pravdu.

kanál YouTube

YouTube je sociální síť, kam mimo jiné přispívají lidé i svými videi na téma cestování a turistického ruchu. Objevíte tu velmi mnoho krásných míst, nafilmovaných tak, že máte ihned jasnou představu o tom, jak to tam vypadá. A že ne vždy je krajina „růžová“, a ne vždy je hotel obklopen zelení, a je naopak napojen na frekventovanou autostrádu, to vám cestovka sdělit nemusí, a vy to naopak odhalíte z videa během pár minut.

dovolená u moře

Velký význam mají videa nasnímaná z dronů. Tyto bezpilotní letouny dokážou doslova zázraky, třeba se vznášet přímo nad říční hladinou, aby vám představily tamní terén, což je nedocenitelné třeba pro vodáky. S dronem lze vystopovat tolik detailů, že se z nich dozvíte v podstatě úplně všechno. Při výběru z dovolené to pro vás bude jistě dobrý společník.

Stahování videa

Video downloader je software, kterým si všechna nalezená zajímavá videa můžete stáhnout. Vhodné je to i z toho důvodu, že vlastník videa jej může smazat nebo někam přesunout a vy pak budete mít smůlu. Vyplácí se tedy příspěvky raději stahovat k sobě na počítač, na externí či flash disk a ukládat je duplikovaně na nějaké internetové úložiště, vázané na váš vlastní účet. Odtud vám video nikdo nesebere a vy jej pak můžete prezentovat i svým přátelům, s nimiž dovolenou plánujete.