Přírodní kolagen

Nativní kolagen je kolagen, který je ve své přírodní podobě. Podle výsledku vědy se v přírodě nachází 28 typu nativního kolagenu a v lidském těle je asi 11 kolagenu. Kolagen se na našem trhu vyskytuje, už od devadesátých let dvacátého století. Při správném dávkování, má kolagen zásadní vliv především na pleť, také zvyšuje pružnost pokožky a brání vzniku vrásek. Další benefity kolagen přináší pro vlasy, nehty a klouby. Kolagen dokáže vašemu tělu zastavit čas a vrátit svěžest. Kolagen je skleroprotein, to znamená, že to je ve vodě nerozpustná bílkovina. Jedná se o základní stavební složku pojivových tkání člověka.

Molekula kolagenu

Takže ho najdeme skoro v celém těle. Tvoří 30 % všech proteinů v organismu člověka. A jak doplnit kolagen, to je naštěstí jednoduché. Stačí si vybrat ten správný pro vaše tělo a záleží, jak bude po několika týdnech reagovat. Rozlišujeme také druhy kolagenu, zdroje a také typy. Členění podle zdroje je následující: hovězí kolagen, vepřový kolagen a rybí kolagen. Tohle jsou tři základní zdroje potravinářské výroby kolagenu. Každý z těchto zdrojů je přírodní. Kolagen, který je syntetizovaný, tak takový není. Hovězí a vepřový se používá spíše na klouby a šlachy a rybí kolagen se používá pro pleť, či vlasy.

Kolagen, který se rozpouští ve vodě

Členění dle typu kolagenu za hodně let výzkumu, se našlo téměř 30 typů kolagenu v tělech obratlovců. Kolagen typu 1, ten je nejrozšířenější v lidském těle a představuje až 90 % všech kolagenů. Kolagen typu 2, ten je tvořen menšími svazky vláken. Kolagen typu 3, ten tvoří oporu orgánů z hladké svaloviny. Kolagen typu 4 až 28, ten už není v lidském těle tak četný. A jak si vybrat ten nejlepší kolagen? Musíte znát původ, to znamená, že si musíte ověřit, zda výrobce uvádí zdroje surovin. Také si zkontroluje přítomnost certifikátu. A nejdůležitější je složení, a hlavně počet miligramů kolagenu a také další účinné látky.